KATALÓGUSUNK Keresés az adatbázisainkban Keresés a weboldalon: Keresés a katalógusban: KÖNYVTÁR A ZSEBEDBEN Olvasói állapot, hosszabbítás, előjegyzés, foglalás egy Androidos applikációban! Töltse le az applikációt és kezelje könyvtári ügyeit mobiltelefonjáról.
|
Kezdőlap - Helyismereti tudástár - Történelem - Gyulai eseménynaptár
2006. év gyulai eseményei
Január
- Január 6. (2006): VI. Gyulai Női Amatőr Teremlabdarúgó Tornát rendeztek a városi tornacsarnokban. A sportrendezvényen 6 csapat vett részt: az egri, debreceni, berettyóújfalui, dévaványai, szentesi és a gyulai csapat. A tornát ebben az évben az Eger SC csapata nyerte meg. A sportrendezvény szervezője a polgármesteri hivatal és a Kinder FC vezetősége volt.
- Január 7-8. (2006): A XII. Gyöngyösi Lázár Sakkemlékversenyt rendezték meg a KÖVIZIG épületének dísztermében. 68 versenyző vett részt az emlékversenyen. Az első három helyezett a felnőtt kategóriában: 1. Balla Tamás (Gyula), 2. Szalai Kornél (Makó), 3. ifj. Balogh Imre (Makó); ifjúsági kategóriában: 1. Bányai István (Gyula), 2. Oláh Béla (Békés), 3. Szilágyi Gergely (Gyula). Az év első Békés megyei sakk-emlékversenyét a vízügyi igazgatóság, a polgármesteri hivatal és a Gyulai Sportegyesület szervezte meg.
- Január 10. (2006): Az 1945-ben elhurcolt magyarországi németekre emlékeztek meg a Munkácsy középiskolában. Beszédet mondott dr. Perjési Klára polgármester, Reisz Ádám és Hunyadvári József a kisebbségi önkormányzat képviselői, majd a megemlékezés részeként koszorút helyeztek el az önkormányzatok, intézmények és más szervezet képviselői az emléktáblánál. Végül a kisebbségi képviselők egy-egy szál virágot adtak át a túlélőknek. A megemlékezést az önkormányzat és a Munkácsy középiskola szervezte meg.
- Január 14. (2006): Újévi Ünnepi Fogadást tartott az önkormányzat az Erkel Ferenc Művelődési Központban a város polgárainak. A rendezvényen értékelték a 2005-ben végzett munkát, a Gyula Tv összeállításában pedig képekben elevenítették fel az elmúlt egy év jelentősebb eseményeit. A rendezvény keretében "Sikeres gyulai" címmel tüntették ki Áchim Erzsébet orgonaművészt, Leel-Őssy Miklós vállalkozót, Lovász György erőemelő világbajnokot és Prohászka Béla Venesz József-díjas mesterszakácsot.
- Január 16. (2006): Az Implom József Helyesírási Verseny megyei döntőjét rendezték meg a katolikus gimnázium épületében. A rendezvényen a megye középiskoláiból 63 tanuló mérte össze tudását. A szakiskolások között Molnár Eszter (Battonya), a szakközépiskolások között Dankó Stefánia (Békéscsaba), a gimnazisták között Krizsán Anna (Békéscsaba) nyert. Az országos döntőn ők képviselték Békés megyét. A tanulmányi verseny fő szervezője a Karácsonyi János Katolikus Gimnázium volt.
- Január 16. (2006): Játékos sportvetélkedő körzeti diákolimpiai döntőjét rendezték meg a sportiskola tornacsarnokában. A rendezvényt, melyen 8 iskola vett részt. Az ügyességi váltóverseny győztese az 5. Számú Általános és Sportiskola, második az Implom József Általános Iskola csapata lett. Ez a két csapat képviselte a megyei versenyen a gyulaiakat. A sportversenyt a polgármesteri hivatal szervezte meg.
- Január 21. (2006): Országos román bált tartottak a Román Kulturális Centrumban. A rendezvény fő szervezője a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata és a MROÖ Dokumentációs és Információs Központja volt.
- Január 22. (2006): A „Magyar Kultúra Napja” programsorozatot rendezték meg az Erkel Művelődési Központban, a Kultúra Kávéházban. A kulturális rendezvényt Bartók Béla jegyében szervezték meg. Irodalmi összeállításon kívül kiállítást nyitottak meg Meskó Anna és Póka György pedagógus-művészek munkáiból. Bartók Béla zenéjéből adott koncertet az Erkel Ferenc Zeneiskola tanári gárdája, kórusműveiből énekelt az Erkel Ferenc Vegyeskar. Beszélgetés hangzott el Bognár Levente, aradi polgármesterrel és Kiss György szobrász- éremművésszel. A rendezvényen Vida Mária pedagógus kitüntetésben részesült több évtizedes népművelői munkájáért. A kulturális rendezvényt az önkormányzat, a művelődési központ, a zeneiskola, a könyvtár és a Gyulai Alkotókör szervezte meg.
- Január 22. (2006): A „Legek” versenyét rendezték meg a városi tornacsarnokban. A hagyományos sportversenyen 9 férfi és 6 női versenyző állt rajthoz. Nőknél Fülöp Diána (labdarúgás), férfiaknál pedig Nagy Dániel (sportiskola-atlétika) vehette át a „Legek” serleget. A sportrendezvényt a polgármesteri hivatal szervezte meg.
- Január 27. (2006): A Sikeres Gyuláért Egyesület alakuló közgyűlését tartották meg a művelődési központban. Az egyesület 24 alapító taggal jött létre. Elnöknek Kneifel Irént választották meg. A szervezet feladatának tekinti a szakmai értékekre és a lokálpatriotizmusra épülő jövőtervezést és a közösségépítést. Az egyesület keresi a lehetőséget, hogy Gyulán több munkahely legyen, segíti a helyi munkaerővel létrehozott termékek forgalmazását, működteti a "Sikeres Gyuláért" védjegyet, megalapítja a "Sikeres Gyuláért Díj"-at. Alakulásuktól kezdve működtetik honlapjukat a http://sikeresgyula.uw.hu elérhetőségen.
- Január 27. (2006): Öko-gazda Oktatási Központot adták át Gyulaváriban. A létesítményt központi pályázati pénzből hozták létre a Biofarmon. A központot a Körös-Maros Vidékfejlesztési és Ökogazdálkodási Alapítvány képviselője adta át rendeltetésének.
- Január 28. (2006): Az „Év Sportolója” megyei és városi díjkiosztó ünnepségre és sportbálra került sor a városi tornacsarnokban. „Gyula Város Sportjáért” kitüntetést kapott a Dobos István Modellező Klub több évtizedes sikeres működéséért. Az „Év Sportolója” címet kapott Csúz Réka (atléta, edzője Vincze Zoltán), Radnai Emese (vívó, edzője Radnai Reinhardt), Papp Rita és Morzsi kutyája (agilitys, edzője Alt Éva), Baráth Zoltán (kosárlabdázó, edzője Tövisháti József), Jeszenszky Ádám (úszó, edzője Nacsa Rita), Szabó Tamás (vívó, edzője Winkler Andor). A 2005. év „Legeredményesebb Csapata” címet a Gyulai Color Kosárlabda Klub kapta (edzőjük Tövisháti József). Az önkormányzat és a Gyulasport Kht. szervezte meg a díjátadó gálát.
Február
- Február 4. (2006): Polgári bált rendezett a FIDESZ Magyar Polgári Szövetség Gyulai szervezete az Erkel Hotelben. A rendezvény díszvendége volt dr. Becsey Zsolt EU-s parlamenti képviselő, akit Tóth Imre országgyűlési képviselő köszöntött. A gyulai bált második alkalommal rendezték meg.
- Február 6. (2006): A Kossuth teret elzárták a forgalom elől és megkezdték a tér átépítését. A közterület az Európai Unió támogatásával újult meg. Kivitelező a Gyula Kapuja Konzorcium volt.
- Február 8. (2006): „Megújuló energiák Gyula és vonzáskörzetében” című szakmai konferenciát tartott a Gyula és Környéke Tudásközpont Kht. és a Gyula és Környéke Többcélú Kistérségi Társulás. A városháza dísztermében megtartott szakmai fórumon rész vett: dr. Janowszky János professzor, a Szarvasi Mezőgazdasági Kutató-fejlesztő Kht. igazgatója, dr. Lőrincz Sándor egyetemi tanár, a „K+F” Kutatás-fejlesztés Tanácsadó Kft. ügyvezetője, valamint Lontay Zoltán, az EGI Energiagazdálkodási Rt. irodavezetője.
- Február 10. (2006): „Az év projektje” díjat nyerte el Gyula Város Önkormányzata a „Kérdezz engem! Információs és Segítő Animátori Szolgálat megvalósítása Gyulán” című projektjével a Nemzeti Fejlesztési Hivatal pályázatán. A kitüntető címet igazoló emléklapot és vele járó kisplasztikát dr. Baráth Etele, az európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter adta át dr. Perjési Klára polgármesternek a gyulai Park Hotelben. A kisplasztikát Lelkes Márk készítette el.
- Február 10-12. (2006): A „III. Gyulai Reneszánsz Karnevál” elnevezésű rendezvényt szervezte meg a polgármesteri hivatal. A város több pontján tartott programokat nagy érdeklődés kísérte. A karnevál fénypontja a korhű, farsangi jelmezes felvonulás volt. A felvonulók közül az első díjat a KÖVIZIG Ifjúsági Klub csapata, második díjat a Munkácsy középiskola csapata, míg a harmadik díjat a könyvtár és a Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola közös csapata kapta meg.
- Február 11. (2006): Gazdabált tartott a Független Kisgazda és Polgári Párt Gyulai Szervezete a Dürer iskola éttermében.
- Február 16. (2006): Kazinczy „Szép magyar beszéd” elnevezésű verseny városi döntőjére került sor a városi könyvtárban a Dürer Albert Általános Iskola és a könyvtár szervezésében. Az 5-6. osztályosok között Szabó Csilla (Implom J. Ált. Isk.), a 7-8. osztályosok között Hadabás Kitti (Karácsonyi Ált. Isk.) végzett első helyen. A regionális versenyen Hadabás Kitti képviselte a várost áprilisban.
- Február 17. (2006): „Magyarországi kétnyelvű és nyelvoktató román iskolák működési feltételeinek és tartalmi megújulásának áttekintése” címmel munkamegbeszélést tartottak Gyulán. A rendezvényen előadó volt Simon Istvánné, az Oktatási Minisztérium Nemzeti és Etnikai Oktatási Főosztályának vezetője. A megbeszélésen ezenkívül részt vett Ireny Comaroschi, Románia budapesti nagykövet asszonya is. A Magyarországi Románok Országos Önkormányzata szervezte meg a tanácskozást.
- Február 18. (2006): A Gyulai Horgász Egyesület megalakulásának 60. évfordulóját ünnepelték a Várszínház Kamaratermében.
- Február 22. (2006): „A magyar helyesírásért”, az Implom József-díj átadására került sor. A kitüntetést Gyula város polgármestere és a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola alapította. A díj támogatói a Magyar Nyelvtudományi Társaság és a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. A díjat dr. Perjés Klára polgármester és Kereskényi Miklós, az Erkel Ferenc Gimnázium igazgatója adta át a magyar nyelvtudomány három kiemelkedő egyénisége, Deme László professzor, Fábián Pál professzor és Szathmári István professzor részére.
- Február 22. (2006): A nagyszalontai "Arany János Versmondó Verseny" gyulai elődöntőjét rendezték meg a városi könyvtárban. A helyi versenyt Bereczki Zoltán, a Munkácsy középiskola diákja nyerte meg, így ő képviselte a várost Nagyszalontán áprilisban. A versmondó verseny helyi elődöntőjét a Gyulai Arany János Művelődési Egyesület szervezte meg.
- Február 23-25. (2006): „Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny” Kárpát-medencei döntőjét 15. alkalommal szervezte meg az Erkel Ferenc Gimnázium. A versenyen 116 résztvevő mérte össze tudását négy kategóriában: gimnázium, szakközépiskola, szakiskola és határon túliak. A versenyen erdélyi, délvidéki, felvidéki és kárpátaljai diákok is részt vettek. Kategóriánként az első helyezettek: Vasas Ferenc Béla (Tóth Á. Gimn., Debrecen), Dankó Stefánia (Széchenyi I. Közgazd.-i Szakközépisk., Békéscsaba), Szabó Annamária (Szigeti-Gyula J. Eü. Szakképző Isk., Kaposvár), Bacskor Katalin (Selye J. Gimn., Komárom).
- Február 25. (2006): „I. EDC Kupa Országos IDO Táncverseny”-t rendeztek a gyulai Erkel Ferenc Művelődési Központban 16 tánccsoport részvételével. Az év első országos táncversenyét a Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség és a gyulai Energy Dance Cool modern tánciskola szervezte meg.
- Február 28. (2006): A „Németvárosi téltemetés” hagyományos rendezvényét tartották meg az Apor Vilmos téren. A téltemetésen részt vettek a „Lila” iskolások, implomosok, a Göndöcs és Munkácsy iskola diákjai és az Apor és Törökzugi óvodások. A rendezvény fő szervezője a Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat.
Március
- Március 7. (2006): A Gyulai Ipari Park területén, a Henyei úton létesítendő krematóriumról tartott lakossági fórumot az önkormányzat a Zsigmond konyha épületében.
- Március 8. (2006): „Városi Vers- és Prózamondó Verseny”-t rendezett a felső tagozatosoknak az 1. Számú Általános Iskola a Mogyoróssy könyvtárban. Vers kategóriában első helyezett az 5-6. osztályos korcsoportban Halász Fruzsina (Karácsonyi Ált. Isk.), a 7-8. osztályosok között Papp Nikolett (1. Sz. Ált. Isk.). A prózamondók között 5-6. osztályos korosztályban Gyarmati Gabriella (1. Sz. Ált. Isk.) győzött, a 7-8. osztályosok között pedig Kempf Márta (Implom Ált. Isk.).
- Március 9.-április 12. (2006): „I. Gyulai Tavaszi Fesztivál” néven önálló programsorozatot szervezett Gyula Város Önkormányzata, a Budapesti Tavaszi Fesztivál egyik hivatalos partnereként, a 26. fővárosi rendezvényhez kapcsolódva. A kínálatban kiállítások, komolyzenei programok, irodalmi estek szerepeltek. A házigazda szerepét öt intézmény vállalta: a várszínház, a múzeum, a könyvtár, a művelődési központ és a zeneiskola.
- Március 10. (2006): A Magyar Akkreditációs Bizottság soron következő látogatását tartotta a Tessedik Sámuel Főiskola Egészségügyi Intézetében, ahol megvizsgálták az intézet különféle szakainak személyi és tárgyi feltételeit és a fejlesztési lehetőségeket. A bizottság elégedett volt az ott tapasztaltakkal. A vizsgálat befejeztével ebéddel egybekötött baráti beszélgetésen búcsúztak a Pándy Kálmán Kórház kistermében.
- Március 11. (2006): „Illés Panna nyomában” címmel rendezték meg a IV. Regionális Népdalköri és Népzenei Találkozót. Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyék népdalkörei és népi zenészei vettek részt a találkozón a művelődési központban.
- Március 11-12. (2006): A II. Régiók Közötti Úszóbajnokságot rendezték meg a várfürdőben. A rendezvény célja, olyan versenyzési lehetőség megteremtése, melyen belül az egyéni versenyzéshez a csapatversenyek hagyományának újjáélesztése is társul. A verseny résztvevői az ország 7 régiójának, Budapest válogatottjának és a szomszédos országok régióinak béka, delfin, cápa, gyermek, serdülő, ifjúsági és felnőtt korú fiú és leány versenyzői voltak.
- Március 15. (2006): Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc évfordulóján ünnepi megemlékezésre és koszorúzásra került sor előbb a Kossuth szobornál, majd a Petőfi szobornál. Ollár Anita, a Városi Diák Önkormányzati Szövetség elnöke mondott ünnepi beszédet. Ezt követően a szobor talpazatánál koszorút helyeztek el az intézmények, a politikai és társadalmi szervezetek, valamint az önkormányzat képviselői. A megemlékezés ünnepi testületi üléssel folytatódott, melyen átadták a „Gyula Város Díszpolgára” címet dr. Zoltai Dénes zeneesztétának, filozófiatörténésznek; a „Gyula Város Kiváló Polgára” kitüntetést Kun Lajos bádogosmesternek; a „Gyula Város Sportjáért” kitüntetést Szabó Andrásnak, a GySE elnökségi tagjának; a „Gyula Város Oktatásáért” elismerést Kozma Antal iskolaigazgatónak; a „Gyula Város Gasztronómiájáért” kitüntetést Prohászka Béla mesterszakácsnak; a „Gyula Város Szolgálatáért” kitüntetést dr. Horváthné dr. Barta Edit aljegyzőnek, Becsyné Szabó Márta jegyzőnek és Petrás Istvánné intézményvezető-helyettesnek; a „Gyula Városért” címet Csőke Péter kőfaragónak.
- Március 15. (2006): A „XVII. Történelmi Hangverseny”-t közvetítette élőben a Bartók Rádió a városháza díszterméből. A hangversenyen Rolla János hegedűművész vezetésével a Liszt Ferenc Kamarazenekar működött közre. Ebben az évben W. A. Mozartra és Bartók Bélára emlékeztek: az ő műveikből állították össze a zenei programot. A hangversenyt Békés Megye Képviselő-testülete, Gyula Város Önkormányzata, a Filharmónia Kht. és az Erkel Ferenc Társaság rendezte meg.
- Március 18. (2006): Gyulavári első tornatermét adták át a városrész diákjai és felnőtt lakói számára. A rendezvény keretében egész napos, játékos sportgála került lebonyolításra az önkormányzat és a Bay iskola szervezésében.
- Március 20.-április 5. (2006): A Szupermarket élelmiszer kiskereskedelmi boltot teljesen átalakították. A Reál Élelmiszer-hálózat tagjaként működő Élésker Kft. városközpontban működő üzletének (Szupermarket) átalakítása során a bolt belülről teljesen megújult, s a bejáratot a Vértanúk útja felől helyezték el.
- Március 21-24. (2006): Az „Asztalos és Kárpitos Szakma Kiváló Tanulója Verseny” országos döntőjére került sor a Munkácsy középiskolában. A tanulmányi versenyt az Oktatási Minisztérium megbízásából a Nemzeti Szakképzési Intézet és a Békés Megyei Munkácsy Mihály Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium szervezte meg. A versenyen 6 kárpitos- és 27 asztalostanuló vett részt. A kárpitosok közül első lett Domokos Krisztián (Székesfehérvár), az asztalosok között pedig Takács György (Nagykanizsa) nyert.
- Március 22. (2006): „X. Lékó Ilona Környezetvédelmi Verseny”-t rendezett az 5. Számú Általános és Sportiskola a város általános iskolásainak. A jubileumi csapatverseny végeredménye: 1. 5. Sz. Ált. és Sportisk. (Budai László, Kővári Réka, Nánási Adrienn), 2. Dürer A. Ált. Isk. (Gyulás Orsolya, Nyitrai Kata, Molnár Csaba), 3. Karácsonyi J. Kat. Ált. Isk. (Szikszai Enikő, Beke Zsuzsanna, Kertes Renáta).
- Március 25. (2006): „X. Hajnal Imre Matematikai Tesztversenyt és Módszertani Napot” rendeztek az Erkel Ferenc Gimnáziumban. A Bolyai János Matematikai Társaság Békés Megyei Tagozata által szervezett versenyre 128 versenyző érkezett a megyéből. A kísérőkkel együtt közel kétszázan tisztelték meg jelenlétükkel a jubileumát ünneplő versenyt. A verseny első három helyezettje: 1. Tirják Márk (Rózsa Gimn., Békéscsaba); 2. Kotroczó Ágnes (Erkel Gimn., Gyula); 3. Árdeleán Zoltán (Rózsa Gimn., Békéscsaba).
- Március 27. (2006): Elektronikus Oktatási Központot adtak át a Tessedik Sámuel Főiskola Gyulai Egészségügyi Intézetben. Az eseményen köszöntőt mondott dr. Perjési Klára polgármester. A központ az Európai Unió 2003. évi PHARE CBC programja és a Magyar Köztársaság Kormánya támogatásával valósulhatott meg.
- Március 27. (2006): „Gyula lehetőségei a területfejlesztés és a turizmus területén, az NFT II. tükrében” címmel Pál Béla, turizmusért felelős államtitkár, sajtótájékoztatót és fórumot tartott az Agro Hotelben.
- Március 30-31. (2006): A városi könyvtárak kistérségi együttműködése címmel rendezett országos szakmai konferenciát a Mogyoróssy Könyvtár. Az aktuális témáról előadást tartott töbek között dr. Skailczky Judit, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma főosztályvezetője és Bartos Éva, a Könyvtári Intézet igazgatója. A kétnapos rendezvényen mintegy száz könyvtáros vett részt az ország minden részéből.
- Március 31. (2006): A Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesülete megalakulásának 25. évfordulójára mintegy 450 fő részvételével emlékülést tartott a városi sportcsarnokban. A rendezvényen köszöntők és ünnepi műsor után szekcióülésen beszélgettek az akadálymentesítésről. A sportcsarnokban megtartott ülést megelőzően az évforduló alkalmából emléktáblát avattak a Kulcs u. 7. sz. alatti épületnél.
Április
- Április 3-7. (2006): A „XII. Bay-napok” rendezvénysorozat programjait tartották meg Gyulaváriban. A színes programsorozatot a Bay Zoltán Általános Iskola szervezte meg. A programban tudományos vetélkedő, rajzolás, sakkverseny és egyéb sportversenyek szerepeltek.
- Április 6. (2006): Az országgyűlési képviselőjelöltek fórumát tartották meg a Tessedik Sámuel Főiskola Egészségügyi Intézetében. A fórumra hat párt jelöltje érkezett, akik előre megfogalmazott kérdések alapján fejtették ki nézeteiket. A résztvevő képviselőjelöltek dr. Bartóki László, Markó István, dr. Perjési Klára, dr. Pocsay Gábor, Szőke János és Tóth Imre. A politikai fórum vitavezetője dr. Köteles Lajos volt.
- Április 7. (2006): Fogyatékkal élők, pszichiátriai betegek nappali ellátását is szolgáló intézményt adott át Gurmai Zita európai parlamenti képviselő és dr. Perjési Klára polgármester. A Városi Szociális Szolgálat Béke téri Napfény Nappali Központjának átalakítására 12,5 millió forintot fordítottak. A 9 új szakdolgozót foglalkoztató intézményben 30 idős ember és 15-15 fogyatékkal élő illetve pszichiátriai beteg nappali ellátását tudják biztosítani.
- Április 7. (2006): „Városi Vers- és Prózamondó Verseny”-t rendezett az alsó tagozatosoknak az Implom József Általános Iskola a városi könyvtárban. Vers kategória első helyezett lett az 1. osztályosok között Hundzsa Ferenc (Implom), 2. osztályosok között Váradi Csongor (Dürer), 3. osztályosok között Szák Judit (Magvető), 4. osztályosok között Beke Ádám (Karácsonyi). Próza kategóriában első helyen végzett az 1. osztályosoknál Boka Péter (1. Sz. Isk.), 2. osztályosoknál Ács Péter (Implom), 3. osztályosoknál Tordai Anna Abigél (Implom), 4. osztályosoknál Sipos Lilla (1. Sz. Isk.).
- Április 9. (2006): A parlamenti képviselőválasztás első fordulója rendben zajlott le városunkban. A kilenc országgyűlési képviselő közül senkinek sem sikerült abszolút többséghez jutnia. Így második fordulóra is szükség volt, ahol már csak két jelölt - dr. Perjési Klára (MSZP), Tóth Imre (FIDESZ-KDNP) - között kellett döntenie a választópolgároknak.
- Április 14-16. (2006): A „VII. Gyula-napok” rendezvénysorozatban sokrétű zenei és sport programok várták az érdeklődőket a város több pontján. A központi helyszín a várkert volt. A rendezvény keretében hagyományosan folytatódott a várostörténeti események feldolgozása (élőkép, előadás), a településen élő nemzetiségekkel való ismerkedés. A gyerekekre külön figyelmet fordítottak alkotóház berendezésével, kézműves foglalkozások tartásával. A rendezvénysorozatot ebben az évben az Erkel Ferenc Művelődési Központ szervezte meg.
- Április 15. (2206): A „XII. Medivid Agility Kupá”-t és a „III. Nemzetközi Paragility Kupá”-t rendezte meg a Gyulai Kutyás Agility Szabadidősport Klub a városi tornacsarnokban. A rendezvényre 16 kutyaiskolából érkeztek a versenyzők.
- Április 18. (2006): Építészeti elismerésben részesült Gyula városa Budapesten a Műemléki Világnapon. Az ICOMOS (Műemlékek és Történeti Együttesek Nemzetközi Tanácsa) Magyar Nemzeti Bizottsága által odaítélt díjat a gyulai vár műemléki helyreállításáért ítélték meg a városnak.
- Április 18. (2006): A Gyulai Városbarátok Köre önálló honlappal jelent meg az Interneten. A civil szervezet elérhetősége: http://www.varosbaratok.hu.
- Április 20. (2006): A Szép Alkony Idősek Otthona és Gondozóház bővítési munkálatai befejeződtek. A beruházás során 9 egyszemélyes és 1 kétszemélyes lakrésszel bővült az otthon. Az új egységet dr. Perjési Klára polgármester adta át ünnepélyes keretek között.
- Április 21. (2006): „Éneklő Ifjúság Megyei Kórushangverseny”-t tartották meg Gyulán, a művelődési központban. A találkozón a megye 20 kórusa, mintegy 800 tanulója vett részt.
- Április 21-23. (2006): A „VII. Nemzetközi Kisüsti Pálinka Fesztivál”-t, az „V. Böllér-napok”-at és a „XIV. Országos Pálinka és Nemzetőzi Gyümölcspárlat Verseny”-t rendezték meg a várkertben. A programon a város vendége volt Habsburg György és dr. Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke. A színes rendezvényt a Lovász Reklámiroda Bt. szervezte meg.
- Április 22. (2006): A Kormorán Búváriskola takarítási akciót tartott az Élővíz-csatorna Hőforrás Üdülőszövetnél kezdődő szakaszától a Törökzugig tartó részéig. Közel 20 zsáknyi hulladékot gyűjtöttek össze a lelkes résztvevők. Általános tapasztalatuk az volt, hogy a különféle hulladékok közül legtöbbet a szórakozó helyek környékén találtak. Akciójukkal szerették volna felhívni a figyelmet az Élővíz-csatorna állapotára, tisztántartásának fontosságára.
- Április 23. (2006): A parlamenti választások második fordulójának eredményeként dr. Perjési Klára lett a térség országgyűlési képviselője. Így ő képviselheti a Békés megyei 2. számú egyéni választókerületet a parlamentben (Gyula, Elek, Geszt, Kétegyháza, Kötegyán, Lökösháza, Méhkerék, Mezőgyán, Sarkad, Sarkadkeresztúr és Újszalonta).
- Április 28. (2006): „Ne szóljon Igéd hiába” címmel rendezték meg a VII. Országos Biblia Történetmondó Versenyt a Magvető Református Általános Iskolában. 26 általános iskolából és 6 gyülekezeti hittancsoportból több mint 160 versenyző vett részt ezen a megmérettetésen.
- Április 28-30. (2006): „Békés Megyei Teniszbajnokság”-ot rendezett Gyulán a Békés Megyei Tenisz Szövetség és a Gyulai Tenisz Szabadidő Sport Klub. A háromnapos tornán 24 férfi, 13 női versenyző és 8 páros mérte össze tudását.
- Április 30.-május 1. (2006): „Városi Majális”-sal várták az érdeklődőket a szervezők a város több helyszínén (Göndöcs-kert, Tanyamúzeum). A majális kínálatában szerepelt gyulai zenekarok fellépése, játszóház, vurstli, különböző lovasprogramok. A programsorozat fő szervezője az önkormányzat volt.
Május
- Május 2. (2006): Békés Megye Képviselő-testületének Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Bizottsága Gyulán tartotta soros ülését. A fő téma: a megyei bizottság és a kisebbségek négyéves együttműködése. Az ülés házigazdája a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata volt. A kihelyezett ülésen részt vett a városi német és román kisebbségi önkormányzat képviselője.
- Május 3. (2006): Az Astma Világnap tiszteletére már nyolcadik alkalommal előadássorozatot szervezett a Légúti Allergiás Betegek Békés Megyei Egyesülete. A rendezvényt Dr. Sztancsik Zsuzsanna főorvos nyitotta meg, köszöntőt mondott dr. Perjési Klára polgármester és Dr. Mucsi Gyula megyei tisztifőorvos.
- Május 5. (2006): „I. Bay Zoltán Mini-tenisz Bajnokság”-ot szerveztek Gyulaváriban. A sportversenyen 3 megye 7 csapata, mintegy 71 kisdiák vett részt. A vári iskolában 2001. óta folyik teniszoktatás, így versenyzői közül többen az élmezőnyben végeztek. A versenyt a Bay Zoltán Általános Iskola, a Gyulai Tenisz és Szabadidő Sport Klub szervezte meg.
- Május 6. (2006): Városi Anyák napi ünnepséget tartottak a művelődési központban. A vendégeknek Tóth Tibor, a Dürer Albert Általános Iskola és a Tipi-tuli Énekegyüttes adott műsort. Az ünnepség fő szervezői: Gyula Város Önkormányzata, a Gyulai Nyugdíjas Érdekvédelmi Egyesület, az Erkel Ferenc Művelődési Központ.
- Május 7. (2006): „Lada-Cross Verseny”-t rendeztek a városi sporttelepen. A gyorsulási versenyt a nagyszénási Lada-Cross Klub szervezte meg a salakpályán.
- Május 11-12. (2006): „Közvilágítási ankét”-ot szervezett a Démász Primavill Kft. az Erkel Hotelben. A szakmai előadássorozat fő témaköre a közvilágítás fejlesztésével és üzemeltetésével kapcsolatos hazai gyakorlat áttekintése és az ezzel kapcsolatos tapasztalatok közreadása, megvitatása. E mellett előadások hangzottak el a témakör új fejlődési tendenciáiról, valamint a díszvilágítások városfejlesztésben betöltött szerepétől.
- Május 12. (2006): Az amerikai Dort College Band jótékonysági koncertet adott a református templomban. A koncert bevételét a Magvető Református Általános Iskola javára ajánlották fel. A koncert szervezője a református közösség volt.
- Május 14. (2006): „VI. Virágok Vasárnapjá”-t szervezte meg az önkormányzat. A vásári programnak a Városház utca adott helyet, a kulturális bemutatókat pedig a Harruckern téren tartották meg. A rendezvényt dr. Petrekovich Perjés András nyitotta meg, a vásározók nevében pedig Hegedűs Ágoston, a Pax 96 Kft. vezetője mondott köszönetet.
- Május 17-19. (2006): „Családsegítő és gyermekjóléti szolgálatok helyzete, azonosságok és különbségek” címmel tartották meg a Magyar Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatok Országos Egyesületének XV. szakmai konferenciáját a Román Kulturális Központban.
- Május 20. (2006): A „VII. Országos Röplabda Torná”-t rendezték meg a városi sportcsarnokban. A sportversenyen 17 csapat vett részt.
- Május 20. (2006): „Békés Megyei Egyéni Ifjúsági Sakkbajnokság” volt a Park Hotel éttermében. A versenyzők hat korosztályban indultak a XV. Park Kupáért.
- Május 20-21. (2006): A Vármúzeum 1 éves születésnapjára és a Múzeumi Világnap alkalmából a Corvin Múzeum programokat szervezett a várban. A színes rendezvény sok érdeklődőt vonzott a történelmi várba.
- Május 20-21. (2006): Ditzingen és Gyula partnerkapcsolatának 15 éves jubileumát ünnepelték meg Gyulán a résztvevők. A programokra 48 tagú ditzingeni delegáció látogatott el városunkba. A Ditzingen téren ünnepélyesen felavatták a jubileumi együttműködést jelképező emléktáblát, melyet Kiss László művész készített.
- Május 21. (2006): Városi Gyermeknapot tartottak a várkertben. A színes programokat a művelődési központ szervezte meg. A lebonyolításban részt vettek az Információs és Segítő Animátori Szolgálat tagjai.
- Május 26. (2006): „Polgármesterek XII. Országos Labdarugó Találkozójá”-t szervezte meg az önkormányzat, amelyre 75 önkormányzati vezetőt hívtak meg. A sportrendezvényt a városi sporttelepen bonyolították le.
- Május 26-27. (2006): „XXII. Erkel Diákünnepek”-et rendezte meg az Erkel gimnázium. A kulturális diákfesztiválra 650 diák nevezett be 14 kategóriában. A fesztivál programjait a város különböző helyein bonyolították le.
- Május 27. (2006): A „IV. Hagyományőrző Gazdaudvar” rendezvényt tartották meg a Független Kisgazdapárt székházánál, a Hagyományőrző és Kertbarát Kör szervezésében. A programban volt vetélkedő, különböző versenyek, kiállítások, bemutatók, valamint emlékestet rendeztek a 2000-ben elhunyt dr. Gyarmati Sándor önkormányzati képviselő tiszteletére.
- Május 28. (2006): A XX. Századi Hősök és Áldozatok Emlékművénél, a Göndöcs-kertben és a temetőkben megemlékezést szervezett a Gyulai Hadigondozottak Érdekvédelmi Egyesülete. Az elhunyt katonák tiszteletére koszorúkat helyeztek el az emlékezésen résztvevők.
- Május 31. (2006): „A gyulai Ladics család nyomában – a polgári kultúra rétegei” címmel tudományos konferenciát szervezett a Békés Megyei Levéltár a városházán.
Június
- Június 1. (2006): A „Németvárosi Pünkösd” hagyományos rendezvényét tartották meg a Németvárosi Óvodában. A szokásos programokon kívül az ünnepségen adta át Reisz Ádám, a német önkormányzat elnöke a K. Schriffert József-díjat Schriffert Mihály fafaragónak. A díjat a Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat olyan embernek ítéli oda, aki a gyulai német közösségért élete során sokat tett. Az ünnepség szervezésében részt vett az óvoda és a kisebbségi önkormányzat.
- Június 1. (2006): Önálló honlappal jelent meg a Gyulai Ipartestület az Interneten. A testület elérhetősége: http://www.ipartestuletgyula.hu.
- Június 2-4. (2006): A „VI. Gyulai Zenei Napok” rendezvényeit tartották a városban. Megkoszorúzták Pfeiffer Ede zenepedagógus emléktábláját és Erkel Ferenc szobrát. A zene iránt érdeklődők gazdag program közül választhattak: gyermekhangverseny, ifjúsági hangverseny, családi hangverseny, zenés-táncos műsor a Várfürdőben, városerdei hangverseny. A kulturális programokat a város több helyszínén tartották meg, fő szervezőjük az önkormányzat és a „Gyulai Zenei Napok” Alapítvány volt.
- Június 3. (2006): A Honvéd lakótelepi, felújított játszóteret ünnepélyesen átadták a lakótelep gyermekeinek. Az uniós szabványoknak megfelelő játszóteret új, többségében fa játékokkal és védő kerítéssel szerelték fel.
- Június 6. (2006): A szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítésére programot szervezett a Gyulai Közüzemi Kft. és a budapesti székhelyű Öko-Pannon Kht. a Nürnbergi utcai hulladékgyűjtő szigeténél. A népszerűsítő akcióban közel háromszázan vettek részt, köztük a gyerekek voltak a legaktívabbak.
- Június 8. (2006): Városi Pedagógusnapot rendezett az önkormányzat a városháza dísztermében. A polgármester 8 pedagógusnak virágcsokor kíséretében átadta az oktatási miniszter által adományozott Pedagógus Szolgálati Emlékérmet: Győri Lajosné óvodapedagógus (Széchenyi Utcai Óvoda), Klampeczki Károlyné óvodapedagógus (Galamb Utcai Óvoda), Laurentziné Bogár Ágnes tanár (1. Sz. Ált. Isk.), Marczis Zsuzsanna tanár (Dürer A. Ált. Isk.), Veres Irén tanár (Dürer A. Ált. Isk.), Szántó Mária szakoktató (Semmelweis Szakképző), Szigeti István tanár (Erkel Gimn.), Fodor Katalin tanár (Erkel Gimn.). Gyula Város Oktatásáért elismerésben részesült Domokos Imre nyugalmazott tanár, igazgató (1. Sz. Ált. Isk.).
- Június 8. (2006): Először köszöntötték a város kiváló diákjait. Az Oktatási Minisztérium által meghirdetett rendezvényeken, versenyeken sikeresen szereplő diákok és tanáraik tevékenységét ismerték el azon a városi ünnepségen, amelyet a városháza dísztermében tartottak meg. Az ünnepségen a polgármesteri hivatal ajándékokat és meglepetéseket adott át. Az ebben az évben alapított önkormányzati különdíjat is ekkor kapta meg az év legtehetségesebb, legsikeresebb diákjának választott Pálinkás István (5. Sz. Ált. Isk.). Felkészítő tanárai: Szabadosné Bécsi Katalin és Rusz Miklósné. A városi ünnepség fő szervezője a polgármesteri hivatal volt.
- Június 8-15. (2006): A „77. Ünnepi Könyvhét” programjain vehettek részt az érdeklődők a városi könyvtárban. A könyvhéten bemutatták D. Nagy András-Varga Árpád: Wenckheim család Békés megyében a XIX-XX. században című könyvét, a Simonyi Imre életművéből készült Szemközt és háttal című válogatás kötetet és Wlassits Nándor-Jároli József: Üdvözlet Gyuláról című képes gyűjteményét.
- Június 9-11. (2006): „V. Élővíz-csatorna Emléktúrá”-t szervezett a Zerge Ifjúsági Túrasport Egyesület olimpiai bajnokok és politikusok részvételével. A program célja volt, hogy a sport és az egészséges életmód fontossága mellett a környezetvédelem kiemelt szerepére is felhívja a figyelmet. A háromnapos – Békést, Gyulát, Békéscsabát és Dobozt érintő –, túra vendégei voltak: Wittmann Tamás, Pulai Imre, Pankotai Gábor és Vaskúti István olimpiai és többszörös világbajnokok.
- Június 10-11. (2006): „II. Országos Úszó Seregszemlé”-t rendeztek a béka és delfin korosztályosok számára a várfürdőben. A sportversenyen 630 úszó mérte össze tudását. A kétnapos rendezvényen 40 egyéni és 6 váltószámban indultak a versenyzők.
- Június 24. (2006): A Múzeumok Éjszakája országos rendezvénysorozatában vett részt Gyula város az év legrövidebb éjjelén. A Corvin János Múzeum – az animátorok segítségével –, a vár elé szervezett programokat. A sikeres rendezvényen ezernél is többen vettek részt.
- Június 24. (2006): Nemzetközi Egyéni Salakmotoros Verseny első pontgyűjtő fordulója volt a városi sporttelepen.
- Június 26. (2006): A városi sporttelepen új létesítményeket adtak át a kivitelezők a városnak: egy nagyméretű füves labdarúgópályát és két, bitumenes kosárlabdapályát, valamint akadálymentes vizesblokkokat. A létesítmények átadását sportrendezvényekkel ünnepelték meg.
- Június 29. (2006): A Petőfi téren demonstráltak a Körös-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség munkatársai, mert augusztus 1-jétől felmondási idejüket töltik a 15/2006. KVM utasítás szerint. A polgármester szólt a tüntetőkhöz, megértést kért tőlük, majd a képviselő-testület felkérte őt, hogy országgyűlési képviselőként álljon ki a zöldhatóság megmaradásáért.
- Június 30. (2006): A Kossuth téri körforgalom az eredeti terveknek megfelelően elkészült, átadták a közlekedőknek. Ezzel megszűnt a korábbi forgalomelterelés: új elsőbbségi és kanyarodási szabályok léptek életbe a városban.
- Június 30. (2006): A Városi Szociális Szolgálat Szivárvány Napközi Otthona – amely korábban a Családsegítő Központ és Gyermekjóléti Szolgálat Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonaként működött –, megünnepelte alapításának 20. évfordulóját.
- Június 30.-július 2. (2006): A "VII. Körös-völgyi Sokadalom" programjait rendezték meg a várkertben. A Dél-alföld népművészetének, néphagyományainak, népi kismesterségeinek ünnepén csak zsűrizett alkotások kerülhetnek kiállításra. A programsorozat rendezői: a Békés Megyei Művelődési Központ, a Kézműves Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület, az Erkel Ferenc Általános Művelődési Központ, Gyula Város Önkormányzata, a Gyulai Várszínház és a Viharsarok Néptáncszövetség.
- Június 30.-augusztus 17. (2006): A Gyulai Várszínház Összművészeti Fesztivál 43. évadjának programjait tekinthették meg az érdeklődők a várban és a tószínpadon, a színház kamaratermében és a város egyéb pontjain. Az évad ideje alatt 4 új bemutatót, 32 produkciót, 55 előadást és 5 fesztivált láthattak az érdeklődők. Az ünnepélyes megnyitón dr. Arató Gergely, az Oktatási és Kulturális Minisztérium államtitkára és dr. Perjési Klára polgármester mondott beszédet.
Július
- Július 1. (2006): Máriafalva 100. születésnapját ünnepelték meg a városrész lakói. Az egész napos programok között szerepelt sportrendezvény, bemutató, zenés, szórakoztató egyéb program, valamint ekkor adták át ünnepélyesen az elkészült városrészi csatornarendszer. A rendezvények színhelye a máriafalvi sportpálya volt. A programok fő szervezője az önkormányzat volt.
- Július 1. (2006): Az önkormányzat megszüntette a költségvetését terhelő méltányossági közgyógyellátást, s helyette – az új szociális törvénynek megfelelően –, egyéni és eseti keretet állapítottak meg a rászorulóknak.
- Július 3-16. (2006): A Gyulai Várszínház megrendezte a „II. Shakespeare Fesztivál”-t. A szervezők ebben az évben is a jelentősebb hazai és külföldi Shakespeare-előadásokat hívták meg. A program összeállításában szakemberekből álló testület segítette őket. Az idei fesztivált a műfajok sokszínűsége jellemezte: volt koncert, filmvetítés, tudományos konferencia, kiállítás és színházi előadás.
- Július 4. (2006): Megtartották a „Semmelweis-nap”-ot, az egészségügyi dolgozók egyik legnagyobb ünnepét a Pándy Kálmán Kórház Árvay-termében. A kórházban, e hagyományos megemlékezésén, számos kitüntetést adtak át a kórházi dolgozóknak.
- Július 6. (2006): A „Városi Semmelweis-nap”-ot második alkalommal rendezte meg az önkormányzat. Az ünnepségen a városi egészségügyi alapellátásban dolgozókat invitálták meg a városháza dísztermébe. A város díszoklevéllel ismerte el dr. Garay Erzsébet, dr. Horváth Péter, dr. Zlehovszky Kornélia, Bányainé Lengyel Sára, Albert Zoltánné, Kiss Andrásné és Forrás Imréné munkáját. A program keretében Czeizel Endre előadást tartott Semmelweis Ignác valódi történetéről.
- Július 6-9. (2006): „X. Tűzoltó Zenekari és Mazsorett Fesztivál”-t szervezett a gyulai tűzoltóság a Göndöcs-kertben. A jubileumi fesztivál nyitóhangversenyét – hagyományosan – a belvárosi katolikus templomban tartották meg. A fesztiválhoz kapcsolódó fogadást a Gyula Városi Tornacsarnokban rendezték meg a meghívottaknak.
- Július 7-9. (2006): „Dr. Komjátszegi Endre Emlékverseny”-t rendezett a Tenisz Szabadidő Sport Klub a városi sporttelepen. Az ország különböző pontjairól 12 egyesület képviseltette magát a hagyományos sportversenyen.
- Július 8. (2006): A Ferences romkertet kitakarította a Gyulai Városbarátok Köre az Oázis Civil Szervezettel együttműködve. A két civil szervezet összefogásával egyrészt a szenvedélybetegeknek találtak hasznos kikapcsolódási formát, másrészt a városszépítésben értek el kézzel fogható eredményt. Az Oázis Civil Szervezet védnökséget vállalt a romkert felett.
- Július 9. (2006): Az "V. Városi Nyugdíjas Találkozó"-t rendezték meg a Göndöcs-kertben felállított sörsátorban. A Gyulai Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete szervezte meg a találkozót. Az összejövetelre közel háromszázan látogattak el. A résztvevők zenés kívánságműsort hallhattak, népdalkörök és a Körös Táncegyüttes szólistái szerepeltek, továbbá fellépett a művészeti iskola mazsorett csoportja.
- Július 9. (2006): A „Magyar Motorsport Szövetség Tömegsport Motocross Kupájá”-nak 6. fordulóját rendezték meg Gyulaváriban, a motocross pályán. A versenyen 80 licenccel rendelkező amatőr motoros állt rajthoz. Ezen a pályán ez volt az első szövetségi rendezvény.
- Július 9. (2006): A "IV. Strandfoci Kupá"-t bonyolították le a várfürdőben. A nőknél a Gyulai Amazonok, a férfiaknál a gyulai Real Margit csapata nyert.
- Július 13-15. (2006): A "Kézművesség 1000 éve a Kárpát-medencében" és a VII. Tarhonyafesztivál programjait tartották meg a gyulai várkertben és az Erkel Hotel előtti sátorban. A programsorozat szervezője Simon János, az Agrármarketing Centrum és a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara. A három napon dél-alföldi kézművesek, főzőmesterek kínálták portékáikat és értékeiket. 2006 gömb tarhonyafagylalt, 2006 adag öreglebbencs került szétosztásra az érdeklődők körében. A rendezvény keretében a Szent Vince Borrend zászlós borának avatása is megtörtént.
- Július 13. (2006): Podmaniczky-díjat kapott dr. Kósa László akadémikus, egyetemi tanár és Béres István városi főépítész. Békéscsabán, ünnepélyes keretek között adta át az építészeti díjat Ráday Mihály, a Város- és Faluvédők Szövetsége Hungaria Nostra elnöke. A díjat 1982-ben alapították, az Europa Nostra-díj magyar megfelelője, melyet a Város- és Faluvédők Szövetsége Hungaria Nostra ítéli oda az arra érdemesnek.
- Július 14. (2006): „Hamlet az ezredfordulón” című szakmai konferencia volt a városi könyvtár előadótermében. A Shakespeare-konferencián közreműködött Darvay Nagy Andrienne színháztörténész, Máté Gábor színész-rendező, Robert Sturua rendező, Tim Caroll rendező, Khell Csörsz díszlettervező, Demeter András István színész-színházigazgató és Gellért Marcell irodalomtörténész. A konferenciát a Gyulai Várszínház rendezte meg.
- Július 22. (2006): A Sikeres Gyuláért Egyesület szemétgyűjtési akciót szervezett a 44-es főút mentén Kneifel Irén elnök szervezésében. Az akcióba bevontak más gyulai civil szervezeteket és a lakosságot is.
- Július 22. (2006): A 166 éves Százéves Cukrászda újranyitásának 20 éves évfordulóját ünnepelte meg színes programokkal. A születésnapi programon fellépett az Erkel Vegyeskar, Turbucz Mária Simonyi verseket mondott, Bugár-Mészáros Károly, a Magyar Építészeti Múzeum igazgatója ismertette a cukrászda újraindításának történetét. Majd a vendégek megismerkedhettek a bonbonkészítés rejtelmeivel és megkóstolhatták azokat. Az ünnepi megemlékezést Balogh László, a cukrászda üzemeltetője és Kósa Zsuzsanna, a rendezvény háziasszonya szervezte meg.
- Július 26. (2006): Az Európai Unió Ifjúsági Bizottsága hetedik alkalommal szervezett ifjúsági cseretábort, amelyen spanyol, portugál, francia és magyar fiatalok vettek részt.
- Július 28. (2006): A „Körösök lágy ölén” elnevezésű pályázat beruházásindító ünnepségét tartották meg Gyulán. A Hídfő Söröző kikötőjétől indultak el a meghívott vendégek. Az Élővíz-csatorna csigakerti szakaszánál a polgármester ünnepi beszédet mondott. A beruházást kikötőbak jelképes leverésével indította el dr. Perjési Klára polgármester, Bak Sándor igazgató és Kalmár Mihály építésvezető. Az eseményről emléklapot adtak át a kivitelezőnek. A pályázatot a Körösök Völgye Natúrpark Egyesület tagjaként nyerte el az önkormányzat. A kivitelezési tendert a „Gyulai-Körözs” Közös Vállalkozás nyerte el. A beruházás során megszépül az Élővíz-csatorna Fehér-Köröstől a Harruckern térig terjedő szakasza. A program részét képezi a Csigakert teljes rekonstrukciója, amelyet 2006. november 30-ig elkészítenek. A teljes beruházás 2007. május 31-ig valósul meg.
- Július 28. (2006): A „Virágos Magyarországért” mozgalom zsűrije értékelte városunkat. A bírálók megvizsgálták köztereink állapotát, virágosságát és a közintézmények, lakóházak rendezettségét.
- Július 28-30. (2006): A "XVI. Végvári Esték" programjait - vásárt és vigasságot - tartották meg a 600 éves gyulai várnál. A szervezők törekvése volt, hogy a végvári, ezzel együtt a reneszánsz múltat idézzék fel. A rendezvényt a Julianus Produkció szervezte meg.
- Július 29. (2006): A „2006. évi Gokart Kupa” sportversenyt rendezték meg a gyulai gokart pályán. A verseny mellett BMX-bemutatóval is várták az érdeklődőket. A 14 résztvevő közül a versenyt 2006-ban is, a többszörös győztes Puskás Béla nyerte meg.
- Július 31. (2006): A Békés Megyei Főügyészség, a Gyula Városi Ügyészség és a Gyulai Nyomozó Ügyészség visszaköltözött a felújított Városház utcai épületébe. Az intézmény ezen a régi-új helyen a szokásos ügyfélfogadási rendben áll a lakosság szolgálatára.
Augusztus
- Augusztus 4. (2006): A „VIII. Alkotó-Körösök Szabadtéri Tárlatá”-t (a pART-ot) láthatták az érdeklődők a Fekete-Körös gyulai hídfőjénél. A Sarkadi és a Gyulai Alkotókör szervezte meg a tárlatot. A kiállítás témája: a kör.
- Augusztus 5. (2006): A Tanyavilágban Élők Érdekvédelmi Egyesülete a Csordás-tanyán birkapaprikás főzéssel egybekötött szabadidős programot szervezett. A rendezvényen mintegy 70-en vettek részt.
- Augusztus 5. (2006): A IV. Gyula Kupa Országos Vadász Íjászverseny”-t szervezett a Thermál Campingben a Gyulai Lovas Íjász Szabadidő Klub. A terepversenyen 57-en indultak el.
- Augusztus 5-18. (2006): A "Gyulai Nyári Művésztelep" hagyományos programját tartották a városban, amelyet Bodor Zoltán festőművész vezetett. A lerövidült, kéthetes művésztelep az alkotók kiállításával zárult a Dürer Teremben.
- Augusztus 11-15. (2006): „IX. Dr. Gyarmati Sándor-emlékverseny”-t rendezett városunkban az önkormányzat a teke sportág népszerűsítésére. A tekeversenyen nyolc 4 fős csapat mérte össze erejét, melyből kettő gyulai volt. A Gyula I. a második helyet szerezte meg, míg a Gyula II. a hatodik helyezést érte el. Egyéniben szép eredményt ért el gyulai Püski Lajos, aki megszerezte a vándorserleget. A sportrendezvényt az Aranykereszt Hotel tekepályáján tartották meg.
- Augusztus 13. (2006): A gyulai Nádi Boldogasszony búcsún a katolikus templomban Gyulay Endre Szeged-csanádi megyéspüspök tartott prédikációt, mellyel elbúcsúzott a hívektől. A most nyugdíjba vonuló egyházi méltóság az 1950-es években három évet töltött Gyulán káplánként és szívébe zárta városunkat, ahova mindig örömmel jött, ha hívták. A búcsú körmenettel zárult.
- Augusztus 18. (2006): Várátkarolást szerveztek Gyulán Balog István ötletére, aki a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Karának Hallgatói Önkormányzatának (HÖK) gyulai származású elnöke. A szervezők – a HÖK tagja, az idegenforgalmi animátorok és a művelődési központ munkatársai – felhívására közel 3500 fős tömeg jelent meg a gyulai várnál. Minden korosztály képviseltette magát. Két körben vont a tömeg gyűrűt a vár köré a Jaffa Együttes – erre az alkalomra írt – számára.
- Augusztus 18-20. (2006): „Minden Magyarok XII. Nemzetközi Néptáncfesztiváljá”-n vehettek részt az érdeklődők, melyen az idén mintegy 350 fellépő szerepelt. A gyulai és a csabai néptáncosok mellett hat külföldi táncegyüttese kapott meghívást. A fesztivált az önkormányzat és a művelődési központ szervezte meg. A színvonalas műsor a tószínpadon volt látható.
- Augusztus 19. (2006): A Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesülete tagjainak szabadtéri találkozót szervezett Gerhard Stengel és Mikus Éva, melynek keretében a Steigerwald–tanyán a több mint 200 mozgáskorlátozottat láttak vendégül.
- Augusztus 20. (2006): Szinnyei József-díjat adott át Budapesten Hiller István oktatási és kulturális miniszter Krasznahorkai Gézának, a gyulai Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatójának, illetve Wlassics Gyula-díjban részesítette Széll Jánost, a gyulai Göndöcs Benedek Szakképző Iskola és Kollégium népművelő tanárát.
- Augusztus 20. (2006): Miniszteri elismerő oklevelet adott át Budapesten Persányi Miklós, környezetvédelmi és vízügyi miniszter Lipták Magdolnának, a Körös-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség laboratóriumvezetőjének, valamint Szabukáné Czédli Editnek, a Körös-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság osztályvezető-helyettesének.
- Augusztus 23-24. (2006): „Együtt – Érzések” címmel V. Országos Videó Filmszemlét szervezett Gyulán, a kórház konferenciatermében a Fővárosi Önkormányzat Gyulai Idősek Otthona, a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház és a Szociális Igazgatók Magyarországi Egyesülete (SZIME) Békés Megyei Tagozata. A rendezvényt a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet továbbképzési programnak minősítette, amely 10 kreditet ért.
- Augusztus 24. (2006): A „Virágos Magyarországért” mozgalom zsűrije ismét értékelte városunkat. A bírálók megvizsgálták köztereink állapotát, virágosságát és a közintézmények, lakóházak rendezettségét. A várfürdő parkja különösen tetszett a szakembereknek.
- Augusztus 25. (2006): Magyar-román üzletember találkozót szervezett a Gyulaváriban található Öko-gazda Inkubátorházba a Körös–Maros Vidékfejlesztési és Ökogazdálkodási Alapítvány, a Gyula és Környéke Térségfejlesztő Egyesület, valamint az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesülete. A program szervezői az ökotermékek előállításával, feldolgozásával, raktározásával és értékesítésével foglalkozó magyar és román cégek, gazdálkodók részére biztosítottak kapcsolattartási lehetőséget és tapasztalatcserét.
- Augusztus 25-27. (2006): „XXXVI. Országos Szenior Úszóverseny”-t rendezett a várfürdőben a Dr. Regele Károly Szenior Úszóklub. A sportversenyen 5 ország 33 egyesületének 400 versenyzője vett részt.
- Augusztus 26. (2006): A "XXX. Kosárlabda Erkel Kupá"-t rendezték meg a városban. A jubileumi sportversenyen 4 csapat versenyzett az Erkel Ferenc Gimnázium tornacsarnokában. A Gyulai Color KC csapata 2. helyezést ért el.
- Augusztus 31. (2006): A Törökzugi ABC felújított, átalakított épületét Rédei István, a CO-OP Rt. elnök-vezérigazgatója jelképesen átadta a város polgármesterének. A megújult üzlet Gyulán az első Maxi Coop üzlet.
Szeptember
- Szeptember 1. (2006): Az Árpád utcában működő Rádiómúzeum rendszeres látogathatósága megszűnt. A magángyűjtemény tulajdonosa a jövőben időpont-egyeztetéssel fogadja az érdeklődőket.
- Szeptember 1-3. (2006): „I. Fiat 500 – Fiat 850 és Veterán Autós Baráti Találkozó”-t tartottak Gyulán, a Thermál Campingben. A Fiat 500 Klub és a Fiat 850 Klub szervezte a találkozót azzal a céllal, hogy összekovácsolják magyarországi veterán autótulajdonosok társadalmát.
- Szeptember 3. (2006): Az egészségügyi főiskola felújított, átalakított új épületszárnyát adta át dr. Patay István, a Tessedik Sámuel Főiskola rektora, és dr. Köteles Lajos, a főiskola egészségügyi fakultásának vezetője.
- Szeptember 7. (2006): Béres István okleveles építészmérnök, Gyula város főépítésze a Túristvándiban rendezett építészeti konferencián vette át az Év főépítésze díjat Virányi Istvántól, az Országos Főépítészeti Kollégium elnökétől. Magyarországon Béres István a 7. főépítész, aki ilyen jelentős elismerésben részesült.
- Szeptember 8. (2006): Az „Anyatej Világnap” alkalmából városi ünnepséget tartottak a városháza dísztermében. A rendezvényt a Védőnői Szolgálat és az ÁNTSZ Gyulai-Sarkadi Városi Intézete szervezte meg. A kismamák hasznos előadást hallgattak meg Andrej Évától a szenzomotoros mozgásfejlődésről, illetve ismeretekhez jutottak Kiss Bernadett-től a hordozókendő előnyeiről és használatáról. A gyerekeknek gyermekdalokat adott elő gitáron Illés Sándor. A fotópályázatra beérkezett képekből pedig kiállítást rendeztek.
- Szeptember 8. (2006): Átvették díszdiplomájukat Szarvason az egykor Gyulán működött Állami Tanítóképző 1956-ban végzett tanulói. Az ünnepségen dr. Bencsik Endre egykori osztályfőnök jelenlétében kapta meg aranyoklevelét a Gyulán élő Kubicza János, Lovász Sándor, Szilágyi Béla és Szigeti István. Aranyoklevelet vehetett át a más településen élő Balog Ferenc, dr. Flender György, Földesi István és Szilágyi József is.
- Szeptember 8. (2006): Az Újvári szennyvízcsatorna-hálózat kiépítését befejezték. A munkálatok a Gyulai Víz- és Csatorna Társulat szervezésében és a SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. kivitelezésében valósultak meg. Ünnepélyes átadás során emléktáblát avattak fel az Iskola utca-Temesvári utca szennyvízátemelőjénél.
- Szeptember 13. (2006): A gyulai Jazz Klub néhány év kihagyás után újraalakult. Az alakuló ülést a Corvin Hotel Bor Klubjában tartották meg.
- Szeptember 15. (2006): A „VI. Gyulai Hypertonia Nap” keretében került megrendezésre „A kardiovaszkuláris kockázat csökkentése” című szimpózium. A szakmai rendezvény fő szervezője és helyszíne a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház volt.
- Szeptember 15. (2006): Ajtósfalván és Szentpálfalván is befejezték a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítését, mely a Gyulai Víz- és Csatorna Társulat szervezésében és a SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. kivitelezésében valósult meg. Ünnepélyes átadás során emléktáblát avattak fel a Hódi utcai és a Helyei út-Csikosér szennyvízátemelőnél.
- Szeptember 16. (2006): „I. Gyulai Könyvárverés”-t tartott a Fekete Hattyú Antikvárium és a Mogyoróssy János Városi Könyvtár a könyvtár épületében. A könyvárverés az antikvárium huszadik aukciója volt.
- Szeptember 16-17. (2006): „Kulturális Örökség Napja” címmel színes programokat szervezett a Békés Megyei Munkácsy Mihály Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégiumai. A két napon az érdeklődők megtekinthették a gimnázium épületegyüttesét, a volt huszárlaktanya épületét, a hagyományőrző íjászok bemutatóját, Konczos Éva festőművész és Ütő Edit rajztanár kiállítását, illetve meghallgathatták a gyulai német nemzetiségű lakosság deportálását túlélők elbeszélését.
- Szeptember 17. (2006): „CAC Kutyakiállítás”-t rendeztek Gyulán a Thermál Kemping területén. A rendezvényt Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének helyi szervezete szervezte meg.
- Szeptember 19. (2006): Rövid és békés tüntetés volt Gyulán, a Petőfi téren. A tüntetők Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lemondását követelték a napvilágot látott kijelentései és a „Gyurcsány-csomag” bevezetése miatt.
- Szeptember 21. (2006): Gyulaváriban is elkészült a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése, mely a Gyulai Víz- és Csatorna Társulat szervezésében és a SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. kivitelezésében valósult meg. Ünnepélyes átadás során emléktáblát avattak fel a József Attila utca-Liget utca szennyvízátemelőjénél. Ezzel teljesen befejezték a város szennyvízcsatorna-hálózat kiépítésének második ütemét.
- Szeptember 21. (2006): A Fővárosi Idősek Otthonában rendezett, 55 éves születésnapi ünnepségén a város nevében köszöntötte a megjelenteket a polgármester. Az intézmény dolgozói közül az 55 éveseket köszöntötték virágcsokorral, valamint a szolgálati viszonyuk 30 éves jubileumát ünneplőknek adtak át jutalmat. Majd 15 vehették át az Idősekért Emlékérmet, amelyet a fővárosi önkormányzat ítélt oda az érintetteknek, köztük a dr. Perjési Klára polgármesternek is.
- Szeptember 22. (2006): A "Virágos Magyarországért" verseny záróünnepségén, Egerben Gyula városa 500 ezer forinttal járó különdíjat nyert az Oktatási és Kulturális Minisztériumtól. A díjat igazoló oklevelet Szathmáry Zsolt városi főkertész vette át.
- Szeptember 22-24. (2006): „XXI. Nemzetközi Várkupa” világkupa fordulóját rendezte meg a Dobos István Modellező Klub a Volán telepen. A világkupa-sorozat első ízben bővült műrepülő (F2B) versenyszámmal.
- Szeptember 23. (2006): „Erkelről, Bartókról és korukról” címmel szervezett tudományos tanácskozást az Erkel Ferenc Társaság, immár hetedik alkalommal. Az ülést a Mogyoróssy könyvtárban tartották meg. A tanácskozás díszvendégei: Tímár Sándor koreográfus és a Csillagszemű Táncegyüttes volt.
- Szeptember 23. (2006): "Német Szüreti Bál"-t rendezett a Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat. A hagyományos rendezvény résztvevői az Apor téren gyülekeztek, majd a köszöntők után lovaskocsival és zenészekkel a Vereskereszthez mentek, ahol koszorút helyeztek el. Majd a felvonulás a városnéző kisvonattal és személygépkocsikkal kiegészülve a Park Étteremhez vonult, ahol a mulatságban, a hagyományőrző játékokban vettek részt az érdeklődők.
- Szeptember 25-30. (2006): Id. Christián László születésének 100. évfordulója alkalmából centenáriumi hetet rendeztek a városban az önkormányzat által életre hívott Christián Emlékbizottság szervezésében,. A hét rendezvényein fiatal sportolók, pályatársak, edzők, sportbarátok, egykori tanítványok és családtagok találkoztak. Megrendezték az Id. Christián László Emlékversenyt a városi tornacsarnokban, emléktáblát avattak fel a Karácsonyi gimnáziumban, emlékülést tartottak a városházán és az érdeklődők fényképkiállítást láthattak a Mogyoróssy könyvtárban.
- Szeptember 26. (2006): Dr. Ujhelyi István turisztikai államtitkár sajtótájékoztatót tartott a városházán.
- Szeptember 29. (2006): Ünnepélyes program keretében felavatták a megújult Kossuth teret. Az Európai Unió által támogatott magyarországi projekt eredményét dr. Perjési Klára polgármester adta át a gyulaiaknak és az ideérkező vendégeknek. Az eseményt számos játékos és ünnepi esemény tette emlékezetessé. Többek között felszentelték a Szentháromság kápolna előtt álló keresztet, megrendezték egy ifjú pár – Győrfi Éva és Sáfián Attila –, nyilvános kézfogóját.
- Szeptember 29. (2006): Testvérvárosi megállapodást írt alá a polgármester a városházán Kovászna polgármesterével, Zsuffa Leventével.
Október
- Október 1. (2006): Az önkormányzati képviselőválasztás városunkban is rendben lezajlott. A gyulai választópolgárok közül 12820-an éltek voksolási lehetőségükkel. A választás érvényes volt, s mindhárom kisebbségi önkormányzat esetében is eredményes volt a szavazás. A választópolgárok két polgármesterjelöltre voksolhattak: az egyik dr. Perjési Klára (MSZP, SZDSZ), a másik Baranyó Géza (FIDESZ, KDNP, MDF) volt. 54,06 %-kal dr. Perjési Klára lett újra a város polgármestere.
- Október 1-7. (2006): „Életmóddal az egészségért” címmel rendezett programsorozatot a művelődési központban a Hetednapi Adventista Egyház.
- Október 4. (2006): Bay Zoltán halálának 14. évfordulójára emlékeztek a Bay Zoltán Informatikai Szakközépiskola és Kollégium diákjai az intézmény Ajtóssy utcai épületében. Márki-Zay Lajos, az iskola igazgatója beszédet mondott, a diákok a tudós életéről szóló szemelvényeket olvastak fel. Az iskolai megemlékezés után megkoszorúzták Gyulaváriban Bay Zoltán sírját.
- Október 4-12. (2006): „Őszi Könyvtári Hét” programjain vehettek részt az érdeklődők a városi könyvtárban. A hét komolyzenei programmal nyílt meg, majd a „Tekintet” című kulturális folyóirat bemutatásával folytatódott. A gyerekeknek számos foglalkozást, előadást tartottak és látogatást tehettek a Dürer Nyomdában. Ezen kívül a könyvtárban Günter Grass kiállítás nyílt, rendhagyó történelem órán ismerhették meg diákok az 1956-os eseményeket, bemutatták Wlassits Nándor „Amatőr rádiózás története” című könyvét, s megtartották egész napos programokkal a hagyományos „Családi szombat” rendezvénysorozatot.
- Október 5. (2006): A ditzingeni Gymnasium in der Glemsaue tanulóit fogadta a polgármester. A gimnázium 15 éve ápol testvérintézményi kapcsolatot az Erkel Ferenc Gimnáziummal.
- Október 5. (2006): „Városi Baleset Megelőzési Nap a biztonságos közlekedésért” címmel egész napos programot szervezett a Béke Sugárúti Óvoda saját közlekedési játszóparkjába az érdeklődő gyulai óvodásoknak és általános iskolásoknak. A program lebonyolításában közreműködött Gulyás László rendőrőrnagy, Fenesi Attila, Verebi Zoltán törzsőrmesterek és az óvodapedagógusok.
- Október 6. (2006): Az aradi vértanúkra emlékezve koszorúzási ünnepséget rendezett a város az 1848/49-es Honvédtiszti Emlékhelyen. A megemlékezés szónoka Győrössy Ferenc altábornagy volt, a Honvédelmi Minisztérium képviseletében.
- Október 6. (2006): A „Megvilágosodás Napja” keretében kerékpáros akciót szervezett a rendőrség, a Kölüs Trade Kerékpár üzlet, a Kerékpár Bt. és a Bike Corner üzlet. A kerékpárosok kedvezményes áron vásárolhatták meg világító berendezéseiket, a szervizek dolgozói díjmentesen felszerelték a berendezéseket, a rendőrség munkatársai sorsjegyeket osztottak ki, és igazságügyi műszaki szakértő végzett láthatósági vizsgálatot.
- Október 9-12. (2006): A "II. Gyulai Diáknapok" (GyuDIN) programjait rendezte meg a Diákönkormányzati Szövetség és a művelődési központ diákirodája. A rendezvénykínálatban diákpolgármester-választás, az "Év Ifjú Gyulái" humoros vetélkedő, középiskolák bemutatkozása, illetve a város különböző helyszínein megrendezett koncertek és sportprogramok voltak. Október 12-én a polgármester átadta a város kulcsát a diákok újonnan választott képviselőjének, Tyukodi Matildnak, a román gimnázium tanulójának.
- Október 12. (2006): A Gyula Város Önkormányzata Képviselő-testületének alakuló ülése volt a városházán. Az új testület 24 tagú lett, összetétele: polgármester, 14 egyéni választókerületben megválasztott képviselő, 9 kompenzációs listáról bekerült képviselő.
- Október 14. (2006): „Dél-magyarországi Galamb- és Kisállatbörzé”-t rendezett a Gyulai V-79-es Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesülete a művelődési központ parkolójában. A 400 tenyésztő közel 1200 állatot hozott el a kiállításra, amelyet nagy érdeklődés kísért.
- Október 16. (2006): Megalakultak a gyulai kisebbségi önkormányzatok. A Cigány, a Román és a Német Kisebbségi Önkormányzat öt-öttagú képviselővel kezdi meg a munkát.
- Október 16. (2006): Az Almásy kastélynál alapkövet helyeztek el Gyulaváriban. A Körös-Maros Vidékfejlesztési és Ökogazdálkodási Alapítvány az Európai Unió támogatásával megkezdte a kastély helyreállítását és fejlesztését. Az alapkövet a polgármester és a beruházók helyezték el. A munkálatokat 2007. július 15-i határidővel fejezik be. A kastély-projektet a Kónya Tervező Kft. tervei alapján a szarvasi Integral Építőipari Zrt. kivitelezi.
- Október 16-21. (2006): „Egészségmegőrző Hét” címmel rendezvénysorozatot szervezett a Fővárosi Önkormányzat Gyulai Idősek Otthona saját lakóinak. Az érdeklődők filmvetítésen kívül, dr. Hack Erzsébet geriáter-háziorvostan szakorvos, dr. Márki-Fejes László sebész-urológus szakorvos és Szicsek Margit pszichológus előadását hallhatták, és részt vehettek az egészségmegőrző tornán is.
- Október 19. (2006): Az Első Fehérasztal Lovagrend tagjai kihelyezett értekezletet tartottak a vár lovagtermében. Benke László, a lovagrend nagymestere lovagrendi plakettet adott át a polgármesternek.
- Október 20. (2006): Állami kitüntetéseket adtak át a Magyar Köztársaság ünnepén, a minisztériumok rendezvényein. 4 gyulai szakember részesült elismerésben. A Köz Szolgálatáért érdemjel ezüst fokozatát kapta Becsyné dr. Szabó Márta jegyző, a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkeresztet Beleznai Györgyné tanár, a Magyar Köztársaság Bronz Érdemkeresztjét Arató Sándorné és Japport Ferencné óvodapedagógusok.
- Október 20. (2006): Alföld Turizmusáért díjat Georgio Cesari vehette át a polgármestertől és dr. Albel Andortól a Gyula és Budrio testvérvárosi kapcsolata során végzett sikeres tevékenységéért. A díjat a Dél-alföldi Regionális Idegenforgalmi Bizottság alapította 1998-ban.
- Október 20. (2006): Ünnepélyesen megnyitották Gyulán a Horticola Cserépcsarnok Cégcsoport új üzletét.
- Október 20-21. (2006): „VI. Simonyi Imre Szavaló-, Versillusztrációs és Versmegzenésítő Verseny”-t rendezett a városban a Karácsonyi János Katolikus Gimnázium. A gyulai versenyre mintegy 100 versenyző nevezett be, s a megmérettetés több helyszínen zajlott (Szentháromság kápolnában, Karácsonyi gimnáziumban, a zeneiskola nagytermében). Első helyezettek a szavalóknál 7-8. évfolyamon Szabó István Zoltán (Magvető, Gyula), 9-10. évfolyamon Kesjár Katinka (Evangélikus, Békéscsaba), 11-12. évfolyamon Czékus Andrea (Evangélikus, Békéscsaba). A versmegzenésítést Esztergom I. csapata nyerte. A versillusztráció kategóriában győzött 7-8. évfolyamon Juhász Erika (5. Sz. Ált. Isk., Gyula), 9-10. évfolyamon Szebellédi Anna-Tóth Kornélia-Kiss Alexandra (Savio Szent Domokos Ált. Isk., Békéscsaba), 11-12. évfolyamon Hajnal Nikolett (Karácsonyi, Gyula).
- Október 22. (2006): „Országos Egyéni Rejtvényfejtő Bajnokság” gyulai fordulóját, a „Vár Kupá”-t rendezte meg a művelődési központban az Országos Rejtvényfejtők Egyesülete. A megmérettetésre több mint 100 versenyző nevezett be. A rejtvényeket a Füles rejtvényújság rejtvénykészítői állították össze. 6 kategóriában versenyeztek a résztvevők. Első helyezett mesterek kategóriájában Bakos András (Martfű), mesterjelöltek között Papp Ferenc (Martfű), haladóknál Csernyán Lászlóné (Mezőtúr), a kezdők csoportjában Boriné Körösi Beatrix (Gyula), Junior II. korcsoportban Skumát Balázs (Békéscsaba), Junior I.-ben pedig Forgács Péter (Debrecen). A versenyen a Gyulai Rejtvényfejtő Klub tagjai a kezdő és a haladó korcsoportban szerepeltek.
- Október 22-23. (2006): Az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulóján megemlékezések zajlottak a városban. 22-én koszorúzással tisztelegtek Gyulaváriban az 56-os kopjafánál, este a református templomban az Erkel Vegyeskar és Áchim Erzsébet orgonaművész lépett fel, majd „fekete kendős” néma felvonulással idézték fel a múltat. 23-án felavatták az újonnan felállított emlékművet a Harruckern téren. Az emlékmű Kiss György szobrászművész alkotása és ifj. Hild György építész készítette el. Az ünnepi testületi ülésen, az önkormányzat nevében a polgármester 56-os érdemérem kitüntetést adott át M. Szabó Andrásnak, Radóczi Andrásnak és dr. Buzás Elemérnek. A városi ünnepség keretében mutatták be a belvárosi katolikus templomban a „Cantata in Memoriam 1956” című előadást, melyet az Erkel Vegyeskar adott elő Perlaki Attila vezényletével. Az előadott mű zeneszerzője Neszlényi Judit.
- Október 24. (2006): Az INTERSPAR áruházat ünnepélyesen megnyitotta a polgármester. A 8023 négyzetméteres alapterületen belül 4085 négyzetméteres eladótérben 134 alkalmazott várja a vásárlókat.
- Október 26. (2006): A „Polgári Igazságszolgáltatás Európai Napján” a Gyula Városi Bíróság (Béke sgt. 38.) egész napos rendkívüli panasznapot tartott, ahol az ügyfelek jogi felvilágosítást kaphattak. Ugyanekkor a városi bíróság elnöke egész napos rendkívüli fogadónapot tartott. Az uniós rendezvény nagy érdeklődés kísérte a városban.
- Október 27. (2006): Bálint György (Bálint gazda) ünnepélyesen átadta Gyulán Szelényi Györgynek és nejének, Erzsikének szép kertjéért az első díjat, melyet a Substral 2006 képvarázs országos pályázaton nyertek.
- Október 27. (2006): „Városi Idősek Napja” rendezvényt tartottak a tornacsarnokban. A hagyományos eseményt a Városi Szociális Szolgálat, a Fővárosi Önkormányzat Gyulai Idősek Otthona és a Gyulai Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete szervezte meg. Ennek keretében a legméltóbb nyugdíjas egészségügyi szakdolgozót „Diploma Honoris” kitüntetéssel jutalmazták meg, melyet ez évben dr. Németh Árpádné kapott meg. A házigazdák egy új díjat is alapítottak: az Év nagymamája és az Év nagypapája elnevezéssel. Elsőként ezt az elismerést Mikus Éva és Gerhard Stengel vehette át.
- Október 27. (2006): „Pándy Emléknap”-ot tartottak a kórház Árvay-termében, amelyen átadták a Pándy Emlékérmet dr. Katona András kardiológus, osztályvezető főorvosnak.
- Október 31. (2006): A Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat képviselői megkoszorúzták a Sírkereszt Emlékhelyet, melyet ez alkalommal 4 sírkereszttel bővítettek ki. A sírkereszteket melyek az Andreas Kneifel, Magdalena Szikes, Michael Illich, Andreas Gróh, Anton Gróh neveket őrzik, Kovács József kanonok, plébános szentelte fel.
November
- November 2-10. (2006): A "XXVI. Erkel Ferenc Nemzetközi Sakkverseny"-t rendezték meg a városháza dísztermében 75 sakkozó részvételével. A sportrendezvény szervezője a Gyulai Sakkozásért Alapítvány és az önkormányzat volt. Az "A" csoport győztese Galyas Miklós lett, a "B" csoporté pedig ifj. Leidl István.
- November 3. (2006): Online fogadóórát tartott dr. Perjési Klára polgármester a BEOL internetes oldalon. A hozzászólók nagy része a város fejlesztéseiről kért tájékoztatást és gratulált a város nagyberuházásaihoz is.
- November 4. (2006): "Magyarországi Románok Kulturális Napja" rendezvényét tartották a Román Kulturális Centrumban. A rendezvényt a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata és a MROÖ Dokumentációs és Információs Központja szervezte meg.
- November 5. (2006): A Világháborús Hősi Emlékművet felújították a Szent József temetőben. A munkálatok anyagi fedezetét a képviselői keret biztosította. A felújítást követően megemlékezést tartottak az emlékműnél, ahol dr. Erdmann Gyula alpolgármester mondott beszédet a hősök emlékére.
- November 7-8. (2006): „IV. Erkel Művészeti Napok”-at tartottak a város több helyszínén. A rendezvénysorozat kiemelt programja volt a koszorúzás a zeneszerző szobránál és szülőházánál, valamint a Kohán Képtárban megtartott emlékhangverseny. A rendezvény fő szervezője a művelődési központ volt.
- November 8. (2006): Dr. Kovács Tamás legfőbb ügyész hivatalosan használatba adta a Békés Megyei Főügyészség, a Gyulai Városi Ügyészség és a Nyomozó Ügyészség Városház utcai felújított épületét dr. Veress Gabriella megyei főügyésznek.
- November 8. (2006): Megyei német nemzetiségi tanárok szakmai napját rendezték meg az Implom József Általános Iskolában. A szakmai nap szervezői: a Békés Megyei Humán Fejlesztési és Információs Központ (HUFIK) és a német nemzetiségi nyelv megyei szaktanácsadója, illetve országos szakértője, Nagy Mária. A továbbképzésen mintegy 10 német nemzetiségi nyelvtanár vett részt.
- November 9. (2006): A „Szociális Munka Napja” alkalmából tartott megyei ünnepségen dr. Perjési Klára polgármester Gyula Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét adta át Ferenczi Istvánnénak, a gyulai Családsegítő Központ és Gyermekjóléti Szolgálat intézményvezetőjének.
- November 9. (2006): Az Arad és Bihar Megyei Egészségügyi Igazgatóság főorvosai Gyulán tárgyaltak. E tárgyalás kezdő lépése volt a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Programnak, amelynek keretében egy nemzetközi felügyeleti és monitorozó hálózat kiépítése, fenntartása, infrastrukturális javítása a cél. A programot helyi szinten az ÁNTSZ Gyulai-Sarkadi Városi Intézete (Hétvezér u. 1.) kívánja megvalósítani.
- November 9-10. (2006): A „VIII. Medi-Clean Konferenciá”-t szervezte meg a Gépipari Tudományos Egyesület (GTE) Békés Megyei Szervezet a gyulai Park Szállóban. A konferencia céljaként a következőket határozták meg: megismertetni a résztvevőket a fertőtlenítő szereke hatásával és a mikroorganizmusok rezisztenciája elleni védekezés korszerű módszereivel.
- November 11. (2006): A „XIV. Szent Márton-nap”-i programját rendezte meg a Németvárosi Óvoda, amelynek helyszíne az óvoda épülete és az Apor tér volt. A rendezvény a nemzetiségi hagyományokat elevenítette fel.
- November 11. (2006): A „Diabétesz Világnap” alkalmából a Magyar Cukorbetegek Országos Szövetsége és a Cukorbetegek Gyulai Egyesülete nagyszabású programot szervezett a művelődési központban. A programok cukorbetegséggel történő együttélés témája köré szerveződtek.
- November 11. (2006): Bartók Béla szülővárosából, a romániai Nagyszentmiklósról érkezett küldöttség városunkba, melyet Danut Groza alpolgármester vezetett. A vendégeket dr. Erdmann Gyula alpolgármester fogadta.
- November 17. (2006): A Gyula és Arad közötti "Kézfogások" programját tartották meg az érintett önkormányzatok, akik ezzel 12 éves hagyományt folytattak. A "Kézfogások" keretében az aradi delegációt vendégül látta az önkormányzat a városháza dísztermében. A találkozó témája: az európai integráció, Románia küszöbön álló csatlakozása, illetve a magyarországi tapasztalatok. A program keretében nyílt meg Iosif Stroia grafikusművész kiállítása a Dürer Teremben.
- November 17. (2006): Román diplomáciai képviseletet nyitott meg dr. Göncz Kinga magyar és Mihai-Răzvan Ungureanu román külügyminiszter a Munkácsy utcában. A Ioan Fodoreanu főkonzul vezette képviselet teljes körű konzulátusi szolgáltatást, segítséget nyújt a Magyarországra érkező, vagy az országon átutazó román állampolgároknak, illetve híd szerepet tölt be a hazai románság és az anyaország között. A már régebben működő szegedi román főkonzulátus mellett a gyulai képviselet Békés, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén látja el a konzulátusi feladatokat.
- November 18. (2006): „Elindultam szép hazámból – Bartók Emléknap” címmel programokat szervezett a művelődési központ, a Gyulai Várszínház és a polgármesteri hivatal a művelődési központ színháztermébe. A rendezvényen elhangzottak Bartók Béla Gyulán gyűjtött népdalai, fellépett Sebő Ferenc és együttese, majd táncházzal zárult a nap.
- November 24. (2006): A "VI. Regionális Lábtenisz Bajnokság"-ot rendezték meg a Bay Zoltán Általános Iskola tornatermében. A sportversenyen 6 iskola diákjai vettek részt. A gyulaiak mellett Szegedről, Domaszékről és Kunszálásról érkeztek versenyzők. Első helyen a szegedi csapat végzett.
- November 24. (2006): „’56-os forradalom utóélete” címmel tudományos emlékülés volt a Mogyoróssy könyvtárban, melyet a Békés Megyei Levéltár szervezett meg. Az érdeklődők Erdmann Gyula nyugalmazott levéltár-igazgató, Somlai Katalin tudományos kutató, Erdész Ádám levéltár-igazgató, Valuch Tibor tudományos kutató és Fekete Pál, a megyei forradalmi bizottság volt elnökének előadásait hallgathatták meg.
- November 25. (2006): Együttműködési megállapodást írt alá a polgármester és a rektor a Tessedik Sámuel Főiskola gólyabálján, az Erkel Hotelben. A megállapodásban többek között az áll, hogy az önkormányzat és a főiskola közös együttműködést vállalt a képzésben, a városfejlesztési tervének elkészítésében, a kutatói programban és az egészségturizmus területén.
- November 30. (2006): A Gyulavári Részönkormányzat alakuló ülést tartott. A 7 fős testület ezentúl a városházán tartja üléseit. Gyulaváriban, a polgármesteri hivatal kirendeltségén csak akkor üléseznek, ha a helyi lakosokat közvetlenül érintő kérdésekben kell döntést hozniuk. A részönkormányzat képviselő-testületének elnöke Erdei Zoltán lett.
- November 30. (2006): „A Gyulavári Wenckheim-Almásy kastély megmentése és turisztikai célú fejlesztése” című projekt szakmai tanácskozása volt az Agro Hotelben, melyet a Körös-Maros Vidékfejlesztési és Ökogazdálkodási Alapítvány rendezett meg.
- November 30. (2006): A "Körösök lágy ölén" gyulai vonatkozású kivitelezési munkáinak Csigakertre vonatkozó része műszaki átadására került sor. Közel 65 millió forintba került a kert rehabilitációja. A kert rekonstrukciója során 1345 lombos cserjét, 6400 talajtakaró cserjét és 3145 évelő növényt ültettek el a parkban. A gyepterület 13 ezer 600 négyzetméter. 32 világítótestet helyeztek el a közterületen. A sétányfelület meghaladja a 3 ezer négyzetmétert, a kerékpárút pedig az 500 négyzetmétert.
December
- December 1-7. (2006): A Gyulai Zenei Alapítvány (Czene Ferenc) meghívására dr. Perjési Klára, városunk polgármestere Los Angelesbe utazott. A polgármester részt vett az Egyesült Magyar Házban egy díszvacsorán, amelyen részleteket mutattak be Neszlényi Pfeiffer Judit „Cantata in Memoriam 1956” című darabjából.
- December 3. (2006): A városi adventi ünnepséget a megújult Kossuth téren rendezte meg az Erkel Ferenc Művelődési Központ. Ünnepi köszöntőt mondott Szabó Jenő, a kulturális bizottság elnöke és az egyházak - baptista, evangélikus, református, katolikus - képviselői. Hagyományosan jótékonysági vásár, a Mikulás érkezése, gyertyagyújtási ceremónia és zenés program várta a rendezvény látogatóit.
- December 5. (2006): A Gyulai Várszínház Kamaraterme 10 éves jubileumi ünnepségét tartotta meg. Köszöntőt mondott Szabó Jenő kulturális bizottsági elnök, dr. Erdész Ádám a Békés Megyei Levéltár igazgatója. A megnyitót a 10 évvel ezelőtti nyitóprogram ismétlése követte, valamint egy musical gála.
- December 8. (2006): A Gyulai Alkotókör 10 éves születésnapi programja volt a művelődési központban, amelyet „Kulturális laboratórium”-nak kereszteltek el a tagok. A programot Elek Tibor irodalomtörténész nyitotta meg.
- December 12. (2006): A sporttelepen a Tenisz Klubházat a polgármester adta át a sportolóknak. A 13 millió forintos fejlesztéshez a Tenisz Szabadidő Sport Klub tagjai 1,7 millió forinttal és társadalmi munkával járultak hozzá.
- December 15. (2006): Új energia forrásként, egy napkollektort adtak át rendeltetésének a Patócsy utcai lakások egyik tömbjének tetején. A korszerű beruházást a Lakásszövetkezet valósította meg.
- December 15. (2006): A gyulai Volán-pályaudvar újjáépített épületét átadták az utazó közönségnek.
- December 15. (2006): Megnyitották az Egészség és Harmónia Centrumot az Erkel Hotelben. Az átadáson dr. Perjési Klára polgármester és Szabó Árpád alpolgármester is jelen volt.
- December 16. (2006): A Petőfi Filmszínház két évfordulót ünnepelt. 95 éve annak, hogy a múlt század elején megkezdte működését Gyulán a Royal Mozgószínház, a mai mozi elődje és 75 éve szólalt meg az első hangosfilm a városban. Az ünnepi megemlékezésen levetítették a Hyppolit a lakáj című archív fekete-fehér filmet.
- December 16. (2006): Erkel Ferenc Vegyeskar karácsonyi hangversenyét hallgathatták meg a zenekedvelők a városháza dísztermében. A hangversenyen közreműködött Áchim Erzsébet orgonaművész, vezényelt Perlaki Attila kórusvezető. A zenei rendezvényt az önkormányzat szervezte meg.
- December 18. (2006): A látássérültek igényeinek megfelelő munkaállomást adtak át a Mogyoróssy könyvtár zenemű- és hangtárában. Az esélyegyenlőséget segítő eszköz az önkormányzat, a D-Link Magyarország Kereskedelmi Képviselet, valamint a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának támogatásával valósult meg.
- December 20. (2006): Megtartotta hagyományos karácsonyi hangversenyét a városi könyvtár. Ebben az évben a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Főiskolai Karának Vonós Kamarazenekara adott koncertet Kosztándi István művészeti vezetésével.
- December 20. (2006): „II. Városi Karácsonyi ünnepség”-ét szervezte meg a Reménysugár Alapítvány. Az ünnepséget a Petőfi Moziban tartották meg.
- December 20. (2006): A Családsegítő Központ és Gyermekjóléti Szolgálat városi karácsonyi ünnepségét rendezték meg az Erkel Ferenc Általános Művelődési Központban.
- December 22. (2006): A Békés Megyei Építész Kamara megalakulásának 10. évfordulóján jubileumi kiállítást nyitott meg Durkó Károly kulturális tanácsnok az Ideiglenes Galériában, a Kossuth tér 1. szám alatt.
- December 31. (2006): Románia Európai Uniós csatlakozását közösen ünnepelte dr. Perjési Klára polgármester Ioan Fodoreanu gyulai főkonzullal. A polgármester történelmi pillanatnak nevezte az unió további bővítését és keleti szomszédunk csatlakozását.
- December 31. (2006): A Harruckern téren szilveszteri utcabállal búcsúzott a lakosság az óévtől és köszöntötte az új évet. Az utcabált az önkormányzat szervezte meg.
|
|